Zacznij zarabiać z Google AdSense

Zacznij zarabiać z Google AdSense

AdSense to jedna z najpopularniejszych internetowych sieci reklamowych na świecie. Dzięki niej możesz zarabiać online, wyświetlając reklamy w swoim serwisie. Prowadzisz poczytnego bloga lub masz popularną stronę internetową? Koniecznie sprawdź, czym jest Google AdSense i jak zacząć zarabiać z tym programem!

Co to jest Google AdSense?

Google AdSense to program, w ramach którego właściciele witryn internetowych mogą zarabiać na udostępnianiu obszaru reklamowego. Poruszając się po sieci, z pewnością nie raz natknąłeś się na baner reklamowy w popularnym serwisie – najprawdopodobniej wyświetlił się on tam dlatego, że właściciel serwisu należy do sieci AdSense i pozwala reklamodawcom na wyświetlanie reklam.

wp.pl, przykład reklamy banerowej

Na stronach należących do sieci AdSense wyświetlają się reklamy utworzone w systemie Google Ads. Mogą być to reklamy tekstowe, graficzne i wideo.

Kto może korzystać z Google AdSense?

Teoretycznie z AdSense może korzystać każdy właściciel serwisu internetowego, jednak to, czy Google zaakceptuje dany serwis jako obszar reklamowy, zależy od wielu czynników. Niestety nie zawsze wniosek zostaje rozpatrzony pozytywnie. Oprócz tego, aby rzeczywiście czerpać zyski z udostępniania swojej strony reklamodawcom, musi być ona popularna i cechować się wysoką jakością oraz trafnością w stosunku do słów kluczowych dla poszczególnych reklam. W przeciwnym wypadku wyświetlanie na niej reklamy będzie mało opłacalne, dlatego też stawki będą niskie.

Ile można zarobić z AdSense?

Zarobki z AdSense zależą od różnych czynników, dlatego trudno dokładnie określić ich wysokość. Z pewnością więcej zarobią właściciele popularniejszych serwisów, które każdego dnia odwiedzają tysiące osób. To dlatego, że taki obszar reklamowy jest cenniejszy, ale również dlatego, że osoba wyświetlająca reklamę otrzymuje pieniądze nie za samo umieszczenie jej na swojej stronie, ale gdy użytkownik kliknie ją lub wyświetli (CPC lub CMP) – im więcej odwiedzających, tym większa szansa na dobry zarobek. Nie warto jednak nastawiać się na ogromne kwoty ani traktować AdSense jako głównego źródła dochodu.

Trzeba też pamiętać, że system jest na tyle „inteligentny”, że potrafi odróżnić sztuczne kliknięcia od naturalnych, dlatego klikanie reklam na własnej stronie w celu zwiększenia zarobku nie jest dobrym pomysłem. Takie działanie może doprowadzić do zablokowania konta.

Ile reklam umieścić na stronie?

Jako właściciel witryny internetowej możesz określić, ile reklam ma wyświetlać się na Twojej stronie. Od tego również zależy wysokość zarobków. Trzeba jednak pamiętać o UX, czyli wrażeniach użytkownika. Zbyt duża ilość treści reklamowych zniechęca do odwiedzania strony i może przyczynić się do spadku ruchu.

Czym jest Banner blindness?

Banner blindness (ślepota banerowa) to zjawisko polegające na nieświadomym ignorowaniu treści reklamowych. Użytkownicy Internetu są tak przesyceni docierającymi zewsząd banerami, że po prostu nie zwracają na nie uwagi. To może stanowić problem w przypadku zarabiania na AdSense.

Jak założyć konto AdSense?

Aby zacząć zarabiać z AdSense, musisz mieć konto Google np. Gmail. W przeciwnym wypadku konieczne będzie utworzenie go przy konfiguracji konta AdSense.

Tworzenie konta AdSense krok po kroku:

 1. Włącz usługę AdSense i kliknij Rozpocznij.
 2. Zaloguj się na swoje konto Google lub utwórz nowe.

google.com

 1. Dodaj adres URL witryny, która ma być obszarem reklamowym. Konto Google AdSense możesz utworzyć, nawet jeśli jeszcze nie masz strony internetowej. Możesz dodać ją później, wówczas należy zaznaczyć odpowiednią opcję w formularzu.
 2. Zdecyduj, czy chcesz otrzymywać od systemu Google sugestie dotyczące zwiększania skuteczności reklam.
 3. Wybierz kraj/region płatności. Pamiętaj, że w tym obszarze nie będziesz mógł potem nic zmienić.
 4. Zapoznaj się z warunkami świadczenia usługi, zaakceptuj je, a następnie kliknij Zacznij korzystać z AdSense.

Twoje konto zostało utworzone, jednak zanim będziesz mógł zacząć zarabiać, musisz jeszcze skonfigurować dane dotyczące płatności. Dzięki temu system będzie mógł wypłacić Ci środki zarobione na wyświetlaniu reklam.

Tworzenie jednostek reklamowych

Gdy Twoje konto zostanie skonfigurowane, a witryna zaakceptowana przez Google (musi spełniać warunki programu AdSense), możesz zacząć tworzyć jednostki reklamowe. Jeśli nie korzystasz z opcji automatycznych reklam, konieczne będzie określenie rodzaju reklamy (np. displayowa), formatu i rozmiaru.

Warto używać różnorodnych formatów reklam, ponieważ tak właśnie robią reklamodawcy w Google Ads. Jeśli dopasujesz się do ich zachowań, Twoje szanse na zarobek będą większe.

Gdy już skonfigurujesz reklamę, system wygeneruje kod dla poszczególnej jednostki reklamowej. Należy go skopiować i wkleić do kodu strony. Można to zrobić ręcznie lub skorzystać z funkcjonalności systemu CMS. Dla każdej jednostki reklamowej konieczne jest wklejanie osobnego kodu.

Jeśli zastanawiasz się, czy zarabianie w AdSense będzie dla Ciebie opłacalne, najlepiej po prostu przetestuj program. W swoim panelu administracyjnym możesz na bieżąco śledzić zarobki i analizować, jakie reklamy generują największe zyski. Dzięki takim informacjom możliwe jest skuteczne modyfikowanie rodzajów i formatów reklam, a także miejsca ich wyświetlania. Pamiętaj jednak, aby zawsze mieć na uwadze wrażenia użytkownika.

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 11

  Zobacz inne wpisy

  Jakie rozszerzenia reklam występują w Google Ads?

  Jakie rozszerzenia reklam występują w Google Ads?

  Pozycjonowanie a Google Ads – co wybrać?

  Pozycjonowanie a Google Ads – co wybrać?

  Ruch płatny czy organiczny – który wybrać?

  Ruch płatny czy organiczny – który wybrać?

  Darmowa konsultacja

   That’s right,

   Let’s talk!

   Porozmawiajmy o tym, jak możesz zwiększyć sprzedaż w swoim biznesie dzięki efektywnym kampaniom reklamowym.

   • I Wypełnij formularz kontaktowy.
   • II Nasz Specjalista ADS skontaktuje się telefonicznie i ustali dogodny termin konsultacji.
   • III Na bezpłatnej konsultacji przedstawiamy wyniki naszej analizy.
   • IV Po konsultacji otrzymasz podsumowanie oraz wskazówki, jak efektywnie reklamować swój biznes w sieci.
   Pobierz bezpłatną
   CHECKLISTĘ
   SKUTECZNEJ KAMPANII
   GOOGLE SHOPPING ADS
   i dowiedz się, jak zwiększyć zyski z reklam produktowych
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez iCEA PERFORMANCE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w celu nawiązania kontaktu. Więcej informacji w Polityce prywatności.