Retargeting – czyli jak zwiększyć swoją sprzedaż w sieci?

Retargeting – czyli jak zwiększyć swoją sprzedaż w sieci?

Twoja strona internetowa generuje ruch, ale sprzedaż na niej nadal jest na niskim poziomie? Z pewnością myślisz, że robisz już wszystko, ale nadal nie widzisz efektów, dlatego musisz pomyśleć o retargetingu w swojej witrynie. Dzięki niemu dotrzesz do wielu potencjalnych klientów przy ograniczonym budżecie i diametralnie zwiększysz swoją sprzedaż.

W tym artykule wyjaśnimy Ci, na czym polega retargeting. Dowiesz się, jak możesz zwiększyć sprzedaż online.

Co to jest retargeting?

Retargeting jest strategią marketingową, która analizuje historię wyszukiwania użytkownika i jego zachowanie w celu stworzenia spersonalizowanych dla niego reklam. Dzięki temu możesz skłonić potencjalnych klientów do zakupu lub odwiedzenia strony z produktem. Retargeting należy do strategii typu pay per click, w której nie kieruje się reklam do przypadkowych użytkowników internetowych, tylko do klientów, którzy aktualnie szukają tego lub podobnego produktu czy usługi.

Retargeting odpowiada intencjom użytkowników, ponieważ wyświetla atrakcyjne reklamy produktów, których aktualnie szukają. Firmy analizują odpowiednie słowa kluczowe, które są wyszukiwane przez potencjalnych klientów, czyli można powiedzieć, że śledzą ich każdy ruch, który jest związany z branżą, w której sprzedają swoje produkty lub usługi. Retargeting w wyszukiwarkach koncentruje się na tworzeniu udanej konwersji sprzedaży i zakupu. Ma on na celu przyciągnięcie nowych klientów do strony internetowej.

Jak działa retargeting?

Retargeting działa w prosty sposób, otóż na samym początku firma wyszukuje najczęściej używane słowa kluczowe przez innych użytkowników i analizuje je pod kątem swoich produktów oferowanych na stronie internetowej. W kolejnym etapie zbiera listę wszystkich najpopularniejszych zapytań klientów i na tej podstawie tworzy spersonalizowane reklamy. Przykładowo użytkownik Internetu szuka poduszek dekoracyjnych, a Ty akurat takie sprzedajesz, dlatego zaczynasz analizować jego drogę konsumencką. Wtedy stwierdzasz, że jego intencja odpowiada Twoim produktom i tworzysz kampanię reklamową, która zaoferuje mu poszukiwany produkt w sposób spersonalizowany. Bezpośrednie kierowanie reklam na klienta odpowiada jego intencji i wzbudza większe zainteresowanie produktem.

Jeżeli chcesz w sposób prawidłowy rozpocząć swoją drogę z retargetingiem, spróbuj przeanalizować poniższe dane:

 1. CPC, czyli koszty uzyskane za bezpośrednie kliknięcia użytkowników w reklamę.
 2. CTR, czyli współczynnik klikalności reklamy, gdzie liczba kliknięć reklamy podzielona jest przez łączną liczbę użytkowników, którzy wyświetlą reklamę.
 3. Liczba wyświetleń konkretnej reklamy. Bardzo ważne jest, aby sprawdzać, ile razy Twoje reklamy są wyświetlane przez innych odbiorców, niezależnie od tego czy zostały kliknięte, czy nie.
 4. Odwiedziny strony internetowej, czyli liczba wyświetleń Twojej kampanii lub reklamy, które w rezultacie prowadzą do odwiedzin Twojej witryny.

Jaki jest cel retargetingu?

Wzbudzenie zaangażowania

Najważniejszym celem retargetingu jest wzbudzenie zaangażowania wśród potencjalnych klientów, aby zechcieli odwiedzić stronę z oferowanym produktem i być może dokonać zakupu. Musisz pokazać użytkownikom, że masz dokładnie taki produkt lub usługę, jakiego potrzebują.

Wzrost konwersji na stronie

Retargeting ma na celu również stworzyć udaną konwersję, pracując nad wzbudzeniem zainteresowania i budowaniem zainteresowania użytkowników we właściwym czasie.

Wzbudzenie świadomość marki

Nawet jeśli klienci wykazują zainteresowanie Twoim produktem lub usługą, niekoniecznie dokonają zakupu za pierwszym razem. Po pierwszej próbie dotarcia do nich za pomocą retargetingu w wyszukiwarce musisz utrzymać ich świadomość marki lub firmy dzięki retargetingowi w witrynie.

Jakie korzyści możesz czerpać, stosując retargeting?

Retargeting jest niedrogim działaniem marketingowym, które pozwala dotrzeć do większej liczby potencjalnych klientów. Jeśli skorzystasz z retargetingu w swojej firmie, będziesz mógł zwiększyć świadomość użytkowników na temat Twojej marki, zaangażować ich do działania, co ostatecznie doprowadzi do sprzedaży produktów lub usług.

Retargeting może pomóc użytkownikom połączyć się z Twoją marką. Możesz zaoferować im swoje produkty, których nie mieli okazji zobaczyć podczas standardowych wyszukiwań. Jeśli stworzysz spersonalizowaną reklamę dostosowaną do intencji użytkownika, możesz sprawić, że poczuje się on wyjątkowo. Ukazując stronę swojego sklepu internetowego potencjalnym klientom, możesz w nienachalny sposób nakłonić ich do zakupu konkretnych produktów na stronie. Stworzysz więc udaną sprzedaż dzięki właśnie retargetingowi.

Podsumowanie

Jak już mogłeś zauważyć, celem każdego sklepu internetowego jest stworzenie udanej sprzedaży. Retargeting jest skutecznym i opłacalnym sposobem dotarcia do nowych klientów, a także ponownego zaangażowania dotychczasowych.

Najczęściej jest to najlepsza forma reklamy, ponieważ te ogólne rzadko przynoszą zadowalające rezultaty, a zamiast tego tylko denerwują odbiorców. Dlatego warto stosować niestandardowe, ukierunkowane reklamy, które korzystnie wpłyną na Twoją sprzedaż oraz opinię klientów.

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 14

  Zobacz inne wpisy

  Czy SEO oraz PPC są niezbędne w prowadzeniu strony internetowej?

  Czy SEO oraz PPC są niezbędne w prowadzeniu strony internetowej?

  Jak zachęcić klienta do zakupu w sklepie internetowym?

  Jak zachęcić klienta do zakupu w sklepie internetowym?

  Czym są linki sponsorowane?

  Czym są linki sponsorowane?

  Darmowa konsultacja

   That’s right,

   Let’s talk!

   Porozmawiajmy o tym, jak możesz zwiększyć sprzedaż w swoim biznesie dzięki efektywnym kampaniom reklamowym.

   • I Wypełnij formularz kontaktowy.
   • II Nasz Specjalista ADS skontaktuje się telefonicznie i ustali dogodny termin konsultacji.
   • III Na bezpłatnej konsultacji przedstawiamy wyniki naszej analizy.
   • IV Po konsultacji otrzymasz podsumowanie oraz wskazówki, jak efektywnie reklamować swój biznes w sieci.
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ADSRIGHT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w celu nawiązania kontaktu. Więcej informacji w Polityce prywatności.
    Przygotuj się na
    Black Friday
    My robimy kampanie Ty sprzedasz więcej

    Odbierz ofertę Black Friday Last Minute, a w niej:

    1. Audyt
    Google Ads

    2. Darmowe
    grafiki
    reklamowe

    3. Strategia
    Google Ads dla
    Twojego sklepu