Popandemiczne wskazówki dotyczące marketingu internetowego

Popandemiczne wskazówki dotyczące marketingu internetowego

Pandemia spowodowała, że wiele firm musiało rozpocząć swoją działalność w świecie online. Niestety niewiele z nich wie, jak podejść do marketingu internetowego i jak rozwijać swoją stronę internetową, aby użytkownicy angażowali się w działania firmy. Dla przedsiębiorców, którzy nadal czują się zagubieni, postanowiliśmy przygotować kilka wskazówek, jak stworzyć własną strategię SEO i przede wszystkim, jak odnieść w niej szybki sukces!

Wskazówki SEO dla początkujących

 1. Zbadaj swoich odbiorców

Potrzeby i pragnienia użytkowników stale ulegają zmianom, dlatego należy ich analizować i starać się dostosowywać do nich treści na stronie internetowej.

Podczas analizowania użytkowników zwróć uwagę na to, jakie są ich aktualne problemy i jak Twoja firma może im pomóc. Jest to ważny proces, który musisz wykonywać, ponieważ inaczej przestaniesz generować ruch w swojej witrynie. Jako właściciel z pewnością wolałbyś tego uniknąć.

Gdy masz już wszystkie niezbędne informacje na temat odbiorców, nadszedł czas na wprowadzenie odpowiednich zmian w treści. Niezależnie od tego, czy Twoje blogi są kierowane do niewłaściwych odbiorców, czy strony usług wymagają gruntownej przebudowy, dostosowanie treści do oczekiwań odbiorców jest kluczem do sukcesu firmy.

W trakcie pandemii, kiedy wszyscy przenieśli się do internetu, nadszedł idealny czas, aby naprawdę zrozumieć potencjalnych klientów i postarać się do nich dotrzeć. Dogłębna analiza użytkowników pozwoli Ci zrozumieć następujące czynniki:

 • W jakim wieku jest Twoja grupa docelowa?
 • Jakie treści angażują ich najmocniej?
 • Czego odbiorcy oczekują od Twojej firmy?
 • Jak możesz rozwiązać ich problemy?

Po dokładnym zrozumieniu swoich obecnych odbiorców możesz zacząć tworzyć angażujące treści skierowane do konkretnych użytkowników, którzy zobaczą autorytet w Twojej marce.

 1. Twórz specjalistyczne i wartościowe treści

Musisz wiedzieć, że Google nagradza strony internetowe, które posiadają wartościową i angażującą treść w witrynie. Jeżeli chcesz znaleźć się na wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania, to właśnie treść jest tym czynnikiem, na który powinieneś zwrócić szczególną uwagę.

Treści specjalistyczne mają długą formę i trafiają na najczęściej zadawane w pasku wyszukiwarki pytania. Nie zapominaj jednak o badaniach, ponieważ wartościowe treści nie tworzą się same z siebie. Powstają one dzięki poświęceniu czasu na analizę słów kluczowych i fraz, z których korzystają odbiorcy w internecie. Tylko w taki sposób dowiesz się, na jakie tematy warto pisać.

Pamiętaj, że nikt nie chce przeszukiwać dużej liczby stron internetowych, aby znaleźć najlepszą odpowiedź na swoje zapytanie, dlatego postaraj się trafić w myśli użytkowników. Napisz konkretną i angażującą treść na stronie, a z pewnością zauważysz różnicę w konwersji.

 1. Stwórz stronę internetową przyjazną dla użytkownika

Obecnie użytkownicy chcą korzystać z przyjemnych stron, na których nic się nie zawiesza i nie ładuje powoli, czyli prościej mówiąc, wszystko idzie jak po maśle. Postaraj się zadbać o to, aby Twoja witryna była przyjazna dla użytkownika i umożliwiała łatwy wybór produktów i jeszcze bardziej ekspresową finalizację zakupów.

Wyprzedź konkurencję i zadowalaj swoich klientów, a przy okazji poprawiaj ranking swojej witryny.

Jeżeli nie jesteś pewny, czy poradzisz sobie z tym zadaniem, poproś o pomoc doświadczonych ekspertów SEO, którzy pomogą Ci zoptymalizować witrynę pod kątem szybkości i użyteczności, które są niezbędnymi czynnikami pozycjonowania strony WWW.

 1. Zainwestuj w płatne reklamy w mediach społecznościowych

Okazuje się, że firmy, które zainwestowały w płatne reklamy w mediach społecznościowych, odnotowały ogromny zwrot z inwestycji. Musisz pamiętać, że ukierunkowane reklamy przyciągają zainteresowanych użytkowników, zyskując tym samym więcej wyświetleń na docelowej stronie internetowej i zwiększając na niej ruch. Ma to pozytywny wpływ na SEO, ponieważ zwiększa pozycję Twojej strony WWW w wynikach wyszukiwania.

Jeżeli witryna osiągnie wysoką pozycję w rankingu wyszukiwarek, to zacznie generować jeszcze większy ruch i konwersję. Dlatego, jeśli jeszcze nie zacząłeś korzystać z mediów społecznościowych, właśnie nadszedł na to czas.

Reklamy na Facebooku są doskonałym i tanim sposobem, który pozytywnie wpływa na rozpoznawalność marki. Pomagają one reklamować produkty z Twojej strony WWW, ale również generują wyniki na temat konkretnych użytkowników, którzy na nie reagują, a to może znacznie pomóc w badaniach nad grupą docelową.

Reklamy na Facebooku mogą pomóc Ci dotrzeć do swojej grupy docelowej poprzez wybór odpowiednich opcji. Możesz wybierać spośród takich cech jak:

 • stan cywilny,
 • płeć,
 • status rodzicielski,
 • wiek,
 • pochodzenie etniczne,
 • preferencje polityczne,
 • wydarzenia z życia.

Nie są to wszystkie możliwości reklam na Facebooku, ale sam możesz się przekonać, jak świetnie pozwolą Ci one dopasować się do Twojego odbiorcy. Dzięki reklamom na Facebooku Twoja firma może osiągnąć sukces sprzedażowy!

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, jak podejść do tematu działań SEO i sam postanowisz wdrożyć niektóre z nich do swojej strategii marketingowej.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu internetowego, skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj dzięki nam skuteczną strategię SEO! Czekamy na Ciebie!

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 15

  Zobacz inne wpisy

  Influencer marketing – co to jest?

  Influencer marketing – co to jest?

  Marketing wirusowy – co to jest?

  Marketing wirusowy – co to jest?

  Czego oczekuje klient?

  Czego oczekuje klient?

  Darmowa konsultacja

   That’s right,

   Let’s talk!

   Porozmawiajmy o tym, jak możesz zwiększyć sprzedaż w swoim biznesie dzięki efektywnym kampaniom reklamowym.

   • I Wypełnij formularz kontaktowy.
   • II Nasz Specjalista ADS skontaktuje się telefonicznie i ustali dogodny termin konsultacji.
   • III Na bezpłatnej konsultacji przedstawiamy wyniki naszej analizy.
   • IV Po konsultacji otrzymasz podsumowanie oraz wskazówki, jak efektywnie reklamować swój biznes w sieci.
   Pobierz bezpłatną
   CHECKLISTĘ
   SKUTECZNEJ KAMPANII
   GOOGLE SHOPPING ADS
   i dowiedz się, jak zwiększyć zyski z reklam produktowych
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez iCEA PERFORMANCE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w celu nawiązania kontaktu. Więcej informacji w Polityce prywatności.