Jak wypromować stronę w internecie?

Jak wypromować stronę w internecie?

Strona internetowa jest skuteczna tylko wówczas, gdy generuje ruch. Niestety przy dużej konkurencji w sieci trudno dotrzeć do użytkownika i zwrócić jego uwagę – zwłaszcza na początku działalności (domeny z długą historią mają łatwiej). Dlatego pierwsze miesiące reklamowania strony to pracowity czas dla marketerów. Jednak na kolejnych etapach promocja również jest istotna. Jak i gdzie promować stronę internetową? Wyjaśniamy!

4 sposoby na reklamowanie strony internetowej

Nie ma jednego idealnego sposobu na to, jak rozpowszechnić stronę, ale są takie, których skuteczność została wielokrotnie potwierdzona. Mowa tutaj o czterech głównych kanałach marketingu internetowego:

 1. Pozycjonowanie organiczne

Pozycjonowanie organiczne to od dawna najważniejsza strategia digital marketingu, i nic nie wskazuje, aby miało się to zmienić. Powodem jest ogromna popularność wyszukiwarki Google i jej udział w ruchu internetowym – to stamtąd najczęściej użytkownicy trafiają do serwisów. Dlatego reklamowanie strony nie mogłoby odbyć się bez SEO (optymalizacja pod kątem wyszukiwarki).

Cena takiej usługi to średnio 1000–3000 zł miesięcznie, choć wiele zależy od wielkości strony, popularności branży i liczby słów kluczowych.

Na pozycjonowanie organiczne składają się:

 • optymalizacja techniczna strony,
 • nasycenie treści słowami kluczowymi,
 • linkowanie wewnętrzne i zewnętrzne,
 • optymalizacja treści.

Pozycja strony zależy też od wieku i historii domeny, działań konkurencji oraz poziomu dopasowania do intencji użytkownika.

 1. Kampanie reklamowe

System Google Ads pozwala tworzyć kampanie do sieci wyszukiwania oraz sieci reklamowej. Zasięg jest szeroki, dlatego takie reklamy mogą generować spory ruch każdego dnia.

Jak rozpowszechnić stronę za pomocą Google Ads? Trzeba utworzyć konto w usłudze, uruchomić nową kampanię i przystąpić do konfiguracji. Polega ona m.in. na określeniu celu, budżetu i stawki oraz stworzeniu kreacji reklamy. Najpopularniejsze modele rozliczeniowe to PPC (koszt za każde kliknięcie) oraz CPM (koszt za 1000 wyświetleń).

Największe zalety Google Ads to szybkie efekty, szeroki zasięg i możliwość samodzielnego ustalenia budżetu.

Trzeba jednak wiedzieć, że wysoką skuteczność kampanii można osiągnąć tylko przy poprawnej konfiguracji, co często stwarza spore problemy osobom niedoświadczonym. Jeśli nie jesteś pewien, jak wypromować stronę za pomocą Google Ads, rozważ nawiązanie współpracy z agencją SEM.

Przykładowa reklama Google Ads w wynikach wyszukiwania

 1. Content marketing

Marketing treści to narzędzie pełne potencjału i kolejny skuteczny sposób na to, jak rozpowszechnić stronę. Nie tylko pomaga promować witrynę i pozyskiwać wartościowy ruch, ale również bezpośrednio przyczynia się do poprawy pozycji strony w rankingu. Wyszukiwarka Google „lubi” strony bogate w wartościowe treści. Poza tym im więcej tekstu, tym więcej możliwości w sferze linkowania wewnętrznego i dodawania słów kluczowych.

Jak wypromować stronę marketingiem treści? Jednym z najpopularniejszych sposobów jest blog, który jednocześnie generuje ruch i buduje wizerunek eksperta. Nie można jednak zapominać, że content to nie tylko teksty, ale też:

 • grafiki,
 • wideo,
 • podcasty.
 1. Social Media

Social media odgrywają znaczącą rolę w marketingu internetowym. Ogromną ich zaletą jest łatwe nawiązywanie kontaktów z odbiorcami. Obecnie trudno znaleźć branżę, która nie miałaby swojej grupy docelowej na którymś z portali. Dlatego też jest to doskonały obszar do reklamowania witryny. Gdzie promować stronę? Portale, którym warto się przyjrzeć, to:

 • Facebook,
 • Instagram,
 • LinkedIn,
 • Tik Tok.

Jak rozpowszechnić stronę za pomocą mediów społecznościowych? Można to zrobić metodami darmowymi i płatnymi. Do pierwszych zalicza się prowadzenie profilu firmowego, udostępnianie linków do strony, udzielanie się na grupach tematycznych. Natomiast metody płatne to kampanie reklamowe.

Jak wypromować stronę – dobre praktyki

Jeśli chcesz osiągnąć sukces, musisz wiedzieć nie tylko gdzie promować stronę, ale również jak to robić. Przede wszystkim reklamowana strona powinna być sprawna technicznie i przyjazna dla użytkowników. Bez tego niemal każda wymieniona wyżej strategia nie będzie miała sensu. Przykładowo wyszukiwarka Google nie pozwoli bezwartościowej witrynie wyświetlać się na wysokiej pozycji.

Oprócz tego strona niezoptymalizowana pod kątem UX nie będzie realizowała żadnego celu, a o to przecież chodzi. Gdy użytkownik trafi do serwisu i zorientuje się, że content cechuje niska jakość, zawartość wolno się ładuje, nie ma certyfikatu bezpieczeństwa, a nawigacja jest nieintuicyjna, najprawdopodobniej zrezygnuje z wizyty.

Istotna jest również analityka. Warto regularnie sprawdzać, które kanały i słowa kluczowe generują największy ruch na stronie. Takie informacje dostępne są np. w darmowym narzędziu Google Search Console.

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 8

  Zobacz inne wpisy

  Branding w mediach społecznościowych, czyli promowanie marki na szeroką skalę

  Branding w mediach społecznościowych, czyli promowanie marki na szeroką skalę

  Aktywni konsumenci nowym wyzwaniem dla marketingu

  Aktywni konsumenci nowym wyzwaniem dla marketingu

  Czym jest KPI i jak ma się do marketingu?

  Czym jest KPI i jak ma się do marketingu?

  Darmowa konsultacja

   That’s right,

   Let’s talk!

   Porozmawiajmy o tym, jak możesz zwiększyć sprzedaż w swoim biznesie dzięki efektywnym kampaniom reklamowym.

   • I Wypełnij formularz kontaktowy.
   • II Nasz Specjalista ADS skontaktuje się telefonicznie i ustali dogodny termin konsultacji.
   • III Na bezpłatnej konsultacji przedstawiamy wyniki naszej analizy.
   • IV Po konsultacji otrzymasz podsumowanie oraz wskazówki, jak efektywnie reklamować swój biznes w sieci.
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ADSRIGHT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w celu nawiązania kontaktu. Więcej informacji w Polityce prywatności.
    Przygotuj się na
    Black Friday
    My robimy kampanie Ty sprzedasz więcej

    Odbierz ofertę Black Friday Last Minute, a w niej:

    1. Audyt
    Google Ads

    2. Darmowe
    grafiki
    reklamowe

    3. Strategia
    Google Ads dla
    Twojego sklepu