Jak dobrze zaprojektować stronę internetową pod urządzenia mobilne?

Jak dobrze zaprojektować stronę internetową pod urządzenia mobilne?

W obecnych czasach trudno spotkać na ulicy osobę bez smartfona, czy tabletu. Popularność tych urządzeń stale rośnie i raczej nie zmieni się to szybko. Największa ilość wyszukiwań odbywa się poprzez urządzenia mobilne. Nic więc dziwnego, że na Twoje SEO duży wpływ ma to, jak Twoja witryna działa na urządzeniach mobilnych. Warto zwrócić na to uwagę już przy samym projektowaniu strony WWW. Nieprofesjonalna witryna generuje zwiększony współczynnik odrzuceń i obniża konwersję na stronie.

Musisz pamiętać, aby Twoja witryna była stworzona pod kątem wyszukiwań mobilnych, ponieważ Google zwraca teraz większą uwagę na kompatybilność. Jeżeli będziesz się trzymał zasad nałożonych przez Google’a, to z pewnością zostaniesz doceniony przez wyszukiwarki i pojawisz się na pierwszych miejscach w wynikach wyszukiwania.

Łatwym zadaniem jest stworzenie strony internetowej pod kątem urządzeń mobilnych, jeśli wiesz, od czego zacząć i jakich użyć narzędzi. W tym artykule dowiesz się więcej na temat responsywności i projektowania stron WWW, aby zaangażować odbiorców i przypodobać się wyszukiwarkom!

Projektowanie strony WWW - od czego zacząć?

Zanim zaczniesz projektować swoją stronę internetową pod kątem wyszukiwarek mobilnych, to warto pamiętać, że:

 • Treść jest priorytetem: unikaj zapełniania ekranu zbędną treścią i tworzenia bałaganu na stronie.
 • Postaw na prostotę: każdy chce czuć się wygodnie na stronie i wiedzieć, gdzie kliknąć i do tego się nie zgubić!
 • Pomyśl o użytkownikach: jeśli Twoja mobilna strona WWW jest trudna do poruszania się lub nieprzejrzysta, to stracisz odbiorców.

Projektowanie adaptacyjne, czy responsywne - na które się zdecydować?

Jeśli chodzi o projektowanie strony internetowej pod kątem urządzeń mobilnych, to można wyróżnić projektowanie adaptacyjne i projektowanie responsywne.

 • Projektowanie adaptacyjne: różne układy są używane dla różnych rozmiarów ekranu (komputer stacjonarny, tablet, telefon komórkowy), dlatego układ zależy od używanego rozmiaru ekranu.
 • Projektowanie responsywne: pozwala dostosować projekt strony do ekranu niezależnie od rozmiaru urządzenia docelowego.

Jeden niekoniecznie jest lepszy od drugiego, więc jeśli Twoja witryna korzysta już z projektowania adaptacyjnego, nie oznacza to, że musisz zaczynać od zera. Jeśli jednak dopiero tworzysz nową stronę WWW, to polecamy wybrać responsywne projektowanie, ponieważ dzięki temu możesz zaoszczędzić czas na projektowaniu kilku wersji rozmiarowych. Strona internetowa potrafi dostosować się wtedy sama!

Zaprojektuj stronę WWW pod kątem użytkownika!

Jeżeli zamierzasz zaprojektować swoją stronę internetową pod kątem urządzeń mobilnych, to zwróć uwagę na to, jak odwiedzający będą wchodzić w interakcje z ekranami mobilnymi. Warto odpowiednio dostosować rozmiar elementów dotykowych na stronie, ponieważ nie ma nic bardziej frustrującego, niż zbyt mały element, w który nie można wejść.

Silny projekt UX zależy od tego, jak prawidłowo przemyślisz włączenie elementów interfejsu użytkownika do swojego projektu mobilnego. Na co warto zwrócić uwagę podczas projektowania witryny na urządzenia mobilne?

Wypełnianie formularzy może być najgorszym koszmarem użytkownika mobilnego, ale na szczęście istnieją sposoby, aby to znacznie ułatwić. Jeśli chodzi o formularze na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych, to musisz pamiętać, że jeden rozmiar nie pasuje do wszystkich. Aby uzyskać najlepszy projekt formularza mobilnego, to trzymaj się projektu jednokolumnowego, zmniejsz liczbę pól formularza, korzystaj z masek i ograniczników, aby zapobiegać błędom.

Dobre pierwsze wrażenie to podstawa!

Pamiętaj, że musisz wywrzeć wrażenie na swoim odbiorcy. Tylko wtedy będzie chciał on do Ciebie wrócić. To prowadzi nas do ogólnych nakazów i zakazów, aby zapewnić, że reprezentujesz swoją witrynę w najlepiej możliwy sposób:

 • staraj się nie spowalniać swojej strony internetowej, ponieważ wpłynie to negatywnie na Twój wizerunek;
 • nie stosuj wyskakujących okienek, ponieważ są one zbyt trudne do usunięcia na małym ekranie;
 • spraw, aby Twoje wezwanie do działania przyciągnęło uwagę odbiorcy.

Uwzględnienie wszystkich tych punktów pomoże Ci stworzyć dynamiczną oraz przyjazną dla użytkownika stronę internetową na urządzenia mobilne, z której odwiedzający będą chcieli korzystać częściej.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci zrozumieć ideę projektowania stron pod kątem urządzeń mobilnych. Pamiętaj, że wszystko zależy od projektu. Już na samym początku swojej drogi z tworzeniem witryny, musisz pomyśleć o urządzeniach mobilnych. Jeżeli do końca nie wiesz, jak się za to zabrać, może warto zatrudnić doświadczoną grupę ekspertów? Oni z pewnością Ci pomogą!

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat marketingu internetowego, skontaktuj się z nami już teraz. Chętnie umówimy się z Tobą na bezpłatną konsultację i ustalimy szczegóły naszej współpracy. Odkryj skuteczną strategię SEO dzięki nam! Czekamy na Ciebie!

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 14

  Zobacz inne wpisy

  GSP AdWords

  GSP AdWords

  Sposoby na reklamę wybranego produktu w Internecie

  Sposoby na reklamę wybranego produktu w Internecie

  Czy można wykorzystać nazwę konkurencji w reklamach Google Ads?

  Czy można wykorzystać nazwę konkurencji w reklamach Google Ads?

  Darmowa konsultacja

   That’s right,

   Let’s talk!

   Porozmawiajmy o tym, jak możesz zwiększyć sprzedaż w swoim biznesie dzięki efektywnym kampaniom reklamowym.

   • I Wypełnij formularz kontaktowy.
   • II Nasz Specjalista ADS skontaktuje się telefonicznie i ustali dogodny termin konsultacji.
   • III Na bezpłatnej konsultacji przedstawiamy wyniki naszej analizy.
   • IV Po konsultacji otrzymasz podsumowanie oraz wskazówki, jak efektywnie reklamować swój biznes w sieci.
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ADSRIGHT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w celu nawiązania kontaktu. Więcej informacji w Polityce prywatności.
    Przygotuj się na
    Black Friday
    My robimy kampanie Ty sprzedasz więcej

    Odbierz ofertę Black Friday Last Minute, a w niej:

    1. Audyt
    Google Ads

    2. Darmowe
    grafiki
    reklamowe

    3. Strategia
    Google Ads dla
    Twojego sklepu