Dlaczego warto korzystać z recenzji na stronie internetowej?

Dlaczego warto korzystać z recenzji na stronie internetowej?

W dzisiejszych czasach trudno jest wyobrazić sobie prowadzenie biznesu bez jakichkolwiek strategii marketingu internetowego, ponieważ większość użytkowników poszukuje właśnie niezbędnych przedmiotów właśnie przez Internet. To właśnie tam zostawiają opinie dla innych odbiorców, aby pomóc im podjąć ostateczną decyzję dotyczącą zakupu.

Pozyskiwanie recenzji jest niezbędną częścią prowadzenia firmy online, ponieważ użytkownicy coraz częściej zwracają na nie uwagę, podejmując decyzje zakupowe.

W tym artykule dowiesz się, dlaczego powinieneś dbać o recenzje, jak o nie prosić oraz jak prawidłowo na nie odpowiadać.

Dlaczego powinieneś zadbać o recenzje na swojej stronie internetowej?

Zapamiętaj, że należy odpowiadać na każdą przychodzącą recenzję, niezależnie czy jest ona pozytywna, czy też nie. Pokazuje to wyszukiwarce oraz użytkownikom, że jesteś aktywny i starasz się dotrzeć do swoich klientów, co jest silnym sygnałem rankingowym.

Nie możesz stać bezczynnie i nie reagować na opinie klientów. Przeglądaj je na bieżąco i odpowiadaj na nie za pośrednictwem dostępnych narzędzi. Dzięki temu przeglądanie Twoich recenzji stanie się prostsze niż kiedykolwiek.

Jeśli więc chcesz zdobyć zaufanie wśród swoich potencjalnych klientów i stanąć na podium wyników wyszukiwania, zadbaj o swoje recenzje.

Jak właściwie reagować na pozytywne i negatywne opinie?

Z pewnością każdy właściciel strony internetowej pragnie otrzymać pozytywną opinię, ponieważ pokazuje innym ona, że firma jest godna zaufania. Jednak mogą zdarzyć się również te niechciane negatywne opinie klientów na stronie. Otrzymanie ich może wywołać smutek. Jednak pamiętaj, że każdemu kiedyś zdarzyło się otrzymać taką opinię, więc nie powinieneś od razu się załamywać. Może się okazać, że są one generowane przez uporczywą konkurencję!

Pamiętaj, aby prawidłowo odpowiedzieć na oba typy otrzymanych recenzji. Poniżej przygotowaliśmy dla Ciebie wskazówki:

 1. Odpowiadanie na pozytywną opinię

Kiedy otrzymasz pozytywną recenzję na temat swojej firmy, nie musisz się dużo męczyć, aby odpowiedzieć na taki typ komentarza. Odpowiedzi na pozytywne recenzje powinny być optymistyczne, warto, by zawierały słowa kluczowe związane z Twoją firmą oraz lokalizację (oczywiście tylko, jeśli dana odpowiedź wymaga podania tych informacji – pamiętaj, nic na siłę!). Wystarczy, że zwyczajnie podziękujesz za otrzymaną opinię. Możesz odpowiedzieć w następujący sposób:

„Dziękujemy za opinię. Cieszymy się, że jesteś zadowolony z optymalizacji Twojej strony internetowej pod kątem SEO, teraz możesz czerpać korzyści ze swojej witryny!”

 1. Odpowiadanie na negatywną opinię

W tym typie recenzji robi się troszkę trudniej. Kiedy otrzymasz negatywną opinię, najważniejszą rzeczą jest odpowiedzieć na nią w taki sposób, aby wyjść z niej obronną ręką. Pamiętaj, że potencjalni klienci są bardziej skłonni do wybaczenia złej recenzji, na którą firma odpowiedziała, rozwiązując zaistniały problem, niż tej pozostawionej bez odpowiedzi. Odpowiadając na negatywne recenzje użytkowników, podążaj za następującym schematem:

 • Podziękuj klientowi za wystawioną recenzję;
 • Przeproś za błąd i pokaż, że rozumiesz jego zdanie;
 • Podejmij próbę naprawienia zaistniałej szkody;
 • Zachęć klienta do bezpośredniego kontaktu.

Ważne, aby usunąć wszystkie negatywne emocje ze swoich odpowiedzi i upewnić się, że nie brzmią jak zwykłe wymówki czy oskarżenia. Negatywne recenzje mogą być potężnym narzędziem pokazującym potencjalnym klientom, że coś jest nie tak i jesteś tego świadomy. W związku z tym powinieneś szybko wyjaśnić ten problem, aby inni użytkownicy uznali, że jesteś godny zaufania.

Jak prawidłowo prosić o pozostawienie opinii?

Czasami proszenie o pozostawienie opinii na temat usługi czy produktu może okazać się przytłaczające dla klientów. Jednak część z nich z pewnością skorzysta z takiej możliwości. Pamiętaj, że liczy się liczba wysłanych próśb, ponieważ zwiększa ona szanse na otrzymanie wymarzonych recenzje na stronie firmowej.

Warto spersonalizować swoją prośbę. Zachęcisz w ten sposób odbiorcę do pozostawienia opinii. Zwrócenie się do klienta bezpośrednio świadczy o tym, że wkładasz więcej wysiłku w swoją wiadomość. Zobaczysz, że to naprawdę działa!

Ważne, aby umożliwić klientom jak najłatwiejsze wystawianie opinii na stronie, ponieważ najczęściej każdy chce, zrobić to szybko, bez konieczności odpowiadania na długie i wyczerpujące pytania.

Podsumowanie

Mamy nadzieję, że teraz już wiesz, dlaczego recenzje na temat firmy są tak ważne. Pamiętaj, aby reagować na wszystkie wystawione przez klientów opinie, tylko w taki sposób pokażesz swój profesjonalizm.

Recenzje w Google wpływają pozytywnie na Twoją witrynę, ponieważ nieświadomie użytkownicy zostawiają w nich słowa kluczowe, które są pomocne w pozycjonowaniu strony. Dlatego pomyśl o tym, jeśli planujesz być numerem jeden w swojej branży!

  Zastanawiasz się, dlaczego Twoja strona NIE SPRZEDAJE?
  Umów się na bezpłatną konsultację i dowiedz się, jak możemy poprawić Twoje wyniki sprzedażowe.
  Oceń tekst
  Średnia ocen 5/5 - Liczba ocen: 16

  Zobacz inne wpisy

  Marketing rekomendacyjny – na czym polega?

  Marketing rekomendacyjny – na czym polega?

  Czym charakteryzuje się reklama społeczna?

  Czym charakteryzuje się reklama społeczna?

  Sekcja Above the Fold, czyli co jest widoczne na pierwszy rzut oka na stronie internetowej

  Sekcja Above the Fold, czyli co jest widoczne na pierwszy rzut oka na stronie internetowej

  Darmowa konsultacja

   That’s right,

   Let’s talk!

   Porozmawiajmy o tym, jak możesz zwiększyć sprzedaż w swoim biznesie dzięki efektywnym kampaniom reklamowym.

   • I Wypełnij formularz kontaktowy.
   • II Nasz Specjalista ADS skontaktuje się telefonicznie i ustali dogodny termin konsultacji.
   • III Na bezpłatnej konsultacji przedstawiamy wyniki naszej analizy.
   • IV Po konsultacji otrzymasz podsumowanie oraz wskazówki, jak efektywnie reklamować swój biznes w sieci.
   Rozpocznij chat
   Zamów rozmowę

    Chcesz poznać
    ofertę?
    Skontaktujemy się z Tobą w ciągu kilku minut! Jesteśmy dostępni w dni robocze w godzinach 9-15.
    Niestety aktualnie nasz konsultant nie jest dostępny. Skontaktujemy się z Tobą w godzinach otwarcia biura.
    Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez ADSRIGHT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ w celu nawiązania kontaktu. Więcej informacji w Polityce prywatności.
    Przygotuj się na
    Black Friday
    My robimy kampanie Ty sprzedasz więcej

    Odbierz ofertę Black Friday Last Minute, a w niej:

    1. Audyt
    Google Ads

    2. Darmowe
    grafiki
    reklamowe

    3. Strategia
    Google Ads dla
    Twojego sklepu